Complete list of all the 2019 Milk Days™ Event Winners

2019 Prince and Princess
Prince -Leyam Adams
Princess – Tinley Nulle
1st Runner Up Prince – Jayden Adams
1st Runner Up Princess – Lakelynn Peña
2nd Runner Up Prince – None
2nd Runner Up Princess – Berklynn Finke
3rd Runner Up Prince – None
3rd Runner Up Prince – Cliodhna Kelly

2019 Queen and Court
Queen – Alexandra Gast
1st Runner Up – Jennah Brookner
2nd Runner – Aaliyah Torres
3rd Runner Up – Mariana Pichardo
4th Runner Up – Ariel Torres
Miss Beloved Beauty – Mariana Pichardo
Miss Photogenic – Alexandra Gast
Miss Congeniality – Aaliyah Torres

2019 Antique Tractor Show
Best of Show – Darren Smith
2nd Place – Fitz Farms
Best Restoration – Roger Porep
Oldest Running – Kevin Kucharski
Best Survivor – Alten Farms
Most Uniques Pieces of Equipment – 1932 Ford Truck – Larry Davidson

2019 Milk Days™ Agriculture Scholarship – Alexandra Gast & Kayla Austin

2019 Big Wheel Races
Age group 3                                           
1st Place -Gray Parker              
2nd Place- Ben Brehm      
3rd Place- Luciano Pena

Age Group 4 
1st Place- Jayson Gerrish
2nd Place- Graylen Peck
3rd Place- Audrey Cameron

Age Group 5
1st Place- Maxwell Sulorio
2nd Place- Charley Foster
3rd Place- Lakelyn Pena
2019 Big Wheel Races
Age Group 6
1st Place- Gavin Peck
2nd Place- Sam Brehm
3rd Place- Tinley Nulle

Age Group 7
1st Place- Cameron Sulorio
2nd Place- Gage Hansen
3rd Place- Jillian Wood

Bike Raffle
Boy- Landon Cesarz
Girl- Reese Vest
019 Bed Races
Over All Champs– Crosby
Women’s Division– Crosby
Men’s Division– McHenry Co. Libertarians
Mixed Division– Pound Bakery
 
2019 Parade Entry Winners
Louis Simonin Best of Show-Chicken Johnny’s
Best Home Made float- LeRoy Commandos
2019 Talent Show
Pee Wee
1st Place- Lia Hyrkas
2nd Place- Colt Coffer
3rd Place- None

Teen Division
1st Place- Melody Coffer
2nd Place- Julia Smitendorf
3rd Place- Brook Paninski

Young Adult Division
1st Place- Tyler Paninski
2nd Place- none
3rd Place- none
Adult Division
1st Place – Josh Jacobs
2nd Place – none
3rd Place – none
2019 Country Breakfast Auction Winners
2019 Originial – Joe Clarke
1st Print of Painting – Senator Jim Oberweis
Decorated Milk Can – Mayor Mike Kelly
Bear Carving -Steve from Trotter & Co.
Cardinal Carving – Mayor Mike Kelly
Minion Carving – Breakfast attendee
Fish Carving – Willie Perez
 
HARMILDA GRAND CHAMPION MILKER – Milking Contest
2017 – Joseph Clarke
2018 – Richard Goad
2019 – Ron Betlinski
CLICK HERE FOR THE
2019 10K RESULTS
2019 2 MILE RUN
2019 2 MILE WALK
CLICK HERE FOR THE
2019 JR. DAIRY CATTLE SHOW RESULTS